Information about the personal data controller and the scope, methods and purposes of processing personal data

When exchanging electronic correspondence with an email server in the ‘bthink.pl’ domain, you provide us with some personal data, for example in the form of your name, surname, email address or telephone number. At this moment the processing of this data by B-think Audit sp. z o.o. begins, on the terms described below.

Pursuant to art. 14 sec. 1 of the General Regulation on the Protection of Personal Data of 27 April 2016 (O.J. EU L 119/1, 4/05/2016, hereinafter referred to as the “Regulation”), I inform you that the controller of your personal data will be B-think Audit sp. z o.o. address: ul. Św.Michała 43, 61-119 Poznań, National Court Register [KRS] number 610084 (hereinafter referred to as the “Controller”). Contact with the Controller is possible via correspondence to the address given above or in electronic form sent to the following address: administrator@bthink.pl.

The Controller will process the following categories of your personal data: name and surname, contact details (e-mail, telephone number, data related to other forms of electronic communication), data of the entity for which you work with the address and contact details of this entity. If the Controller receives other personal information from you, it may also process it for the purposes indicated below.

Your personal data will be used by the Controller only for the purpose of:

The legal basis for the processing of your personal data will be the need to fulfill the Controller’s obligations under the law, as well as the legitimate interests of the Controller, consisting in cooperation with the entity for which you work and the Controller’s implementation of tasks related to the business.

Your personal data will be made available to persons working for the Controller and under its control, as well as may be made available to external entities providing accounting and human resources services, quality management services, management services, and legal services.

Your personal data will be processed by the Controller for: (i) the period of cooperation between you and the Controller, or (ii) the period of cooperation between the Controller and the entity for which you work, or (iii) the period during which the use of your personal data was related to the provision of services by the Controller to its clients. Your personal data will also be stored after this period for the period required by applicable law or the period needed by the Controller to protect or assert its rights.

At any time, you have the right to access your personal data and rectification, supplementation, deletion, restricting their processing, the right to transfer data, the right to raise objections and the right to withdraw prior consent to the processing of personal data. The consent withdrawn at any time does not affect the compliance of the data processing with the law, which was made on the basis of the consent granted by you prior to its withdrawal.

You have the right to lodge a complaint with the supervisory body (the President of the Office for Personal Data Protection), if you decide that the processing of your personal data within the scope of this consent violates the provisions of the Regulation.

Main page / Blog / Teaser inwestycyjny, który zapewni Ci finansowanie

Teaser inwestycyjny, który zapewni Ci finansowanie

15.05.2024 Doradztwo

Teaser inwestycyjny, zwany również informacją przedinwestycyjną lub zaproszeniem do składania ofert, to krótki dokument lub wiadomość, mający na celu zainteresowanie potencjalnych inwestorów i zachęcenie ich do zgłaszania zainteresowania daną inwestycją lub transakcją. Jest to rodzaj wstępnego materiału informacyjnego, który jest przekazywany potencjalnym inwestorom w celu zwrócenia ich uwagi i zainicjowania procesu inwestycyjnego.

Czym jest teaser inwestycyjny?

Teaser inwestycyjny (ang. investment teaser) jest podstawowym dokumentem przygotowywanym na potrzeby procesu poszukiwania inwestora. Dla potencjalnego inwestora jest to często pierwsze źródło informacji o przedsiębiorstwie. Założeniem jest aby informacje w nim zawarte wzbudziły zainteresowanie inwestorów i spowodowały, że postanowią się oni skontaktować w celu uzyskania większej ilości informacji o przedsiębiorstwie.

Dokument ten jest kluczowy, ponieważ niezależnie od tego jak obiecująco wygląda przyszłość firmy oraz jak starannie przygotowano pozostałe dokumenty, potencjalny inwestor prawdopodobnie nigdy o nich nie usłyszy, jeśli nie spodoba mu się treść teasera. Przy tworzeniu należy przyjąć założenie, że adresat teasera przegląda setki takich dokumentów rocznie i już po kilku minutach podejmie decyzję czy czytać dalej, czy zrezygnować z inwestycji. Forma teasera ma przykuwać uwagę, być czytelna i zachęcać do zapoznania się.

Teaser inwestycyjny – w jakim celu?

Teaser inwestycyjny to szczegółowe uchwycenie i odzwierciedlenie w zwięzłej formie najważniejszych informacji o przedsiębiorstwie. O takie podsumowanie firmy na pewno zapytają inwestorzy po krótkiej rozmowie telefonicznej lub spotkaniu w windzie na konferencji. Taki dokument pozwoli również właścicielowi na spojrzenie na własne przedsiębiorstwo z innej perspektywy.

Teaser anonimowy

Aby uniknąć rozgłosu wśród konkurencji oraz pracowników firmy bywa, że teaser przygotowuje się w formie anonimowej tj. nie ujawniając nazwy przedsiębiorstwa ani informacji, które mogłyby na nią naprowadzić. Czasami teaser inwestycyjny nazywany jest streszczeniem menadżerskim i zawiera znacznie mniej informacji niż typowy biznesplan. Pomimo tego, że jest to dokument marketingowy bardzo ważne jest aby trzymać się faktów i pisać wyłącznie prawdziwe informacje. Nie opłaca się również zatajać niewygodnych informacji, gdyż prawda wyjdzie na jaw w trakcie procesu due dilligence, a utracone zaufanie wśród inwestorów jest nie do odzyskania.

Jak stworzyć dobry teaser inwestycyjny?

Dokument ma od jednej do kilku stron i zawiera podstawowe informacje o przedsiębiorstwie: rys historyczny, plany na przyszłość, opis i zdjęcia oferowanych produktów lub usług, wybrane dane finansowe oraz potrzeby inwestycyjne, krótki opis właścicieli i osób zarządzających, charakterystykę rynku i konkurencji, i dane kontaktowe. Teaser powinien być pisany zwięzłym i profesjonalnym językiem. Należy trzymać się faktów a unikać bujnych opisów, które umniejszają profesjonalizm dokumentu lub utrudniają zrozumienie czym tak naprawdę zajmuję się firma. Jednocześnie należy wystrzegać się zbyt technicznego języka oraz szczegółowych danych, które spowodują, że dokument stanie się trudny w odbiorze.

Aby stworzyć dobry teaser należy poświęcić dużo czasu na zastanowienie się jak tym krótkim opisem spowodować, że po przeczytaniu teasera inwestor będzie dobrze rozumiał przedstawiane przedsiębiorstwo. W tym celu niezbędne jest przedstawienie  jak generowana jest sprzedaż i przychody, jakie rodzaje produktów lub usług oferuje przedsiębiorstwo i kim są potencjalni klienci, jak wygląda dystrybucja, od ilu lat firma jest na rynku i co udało się osiągnąć w tym czasie, jakie są plany na kolejne lata, jak kształtowała się wielkość EBIT lub EBITDA w poprzednich latach, jak będzie to wyglądać w kolejnych latach oraz co jest potrzebne aby to osiągnąć.

Wreszcie teaser powinien zawierać jasno sprecyzowany profil inwestora i wielkość potrzebnego finasowania. Czy poszukiwany inwestor ma oferować swoje wsparcie i know how czy właścicielowi wystarczy inwestor pasywny. Na tym etapie nie wskazuje się na własną oszacowaną wartość przedsiębiorstwa. Dla inwestora, który pierwszy raz czyta o firmie najważniejsza jest informacja o wielkości inwestycji, oraz na co zostaną wykorzystane pozyskane środki.

If the article has caught your interest and you want to learn more about valuations, contact us

Contact form

Any questions?

Fill out the form and we will contact you and dispel any doubts